Yedi Adımda Ofis Temizliği

0 20

1.Adım: Ofiste bulunan çöplerin alınması çöp kovasına yeni poşetin takılması. Çöpleri döküp çöp poşetlerini almazsanız poşet koku yapar ve şikayet alırsınız.
2.Adım: 50cm-2 metreye kadar olan düz zeminlerin tozunun alınması. Muhakkak mavi kova, mavi bez ve genel temizlik kimyasalı kullanılmalıdır.
3.Adım: Sabit telefon temizliği. Sabit telefon temizliği beyaz renk bez ve sanitasyon özelliği olan kimyasal İle temizlenmesi gerekmektedir. Bu kimyasal püskürtme yöntemi ile kullanılmaz.
4.Adım: Masa üstü temizliği. Masa üstü temizliği mavi renk kova ve mavi bez ile temizlenir, genel temizlik kimyasalı kullanılır. Masa temizliği yapılırken masanın üstündeki hiç bir eşyanın yeri değiştirilmemelidir. Aşırı dağınık ve temizlik yapılmasına engel olacak masaların temizliğini yapmadan ekip şefinize haber vermeniz gerekmekte ve onun direktiflerine göre temizliği yapmalısınız.
5.Adım: Cam önlerinin temizlenmesi ve cam lekelerinin temizlenmesi. Cam önlerinin tozunu alırken mavi bez mavi kova ve genel temizlik kimyasalı kullanılmalıdır. Cam alanların için iz bırakmayan microfiber bez ve püskürtme yöntemi İle cam sil kullanılmalıdır.
6.Adım: Zemin temizliği yapılır. Zemin halı ise vakumlaması  ve lokal leke müdahalesi yapılır, haftada 1 komple makine yardımı İle yıkanır. Zemin sert zemin ise (parke, mermer, fayans) kuru Mop atıldıktan sonra uygun kimyasal ile ıslak paspas atılır.
7.Adım: Tüm işlemlerin eksiksiz yapıldığının kontrolü, lamba kontrolü ve odayı teslim etme.
Yukarıda yazdığımız bu adımlar ofis temizliğinde işinizi çok kolaylaştıracak ve daha profesyonel bir çalışma yapmanızı  sağlayacaktır. Asla kirli su ve kirli bez ile temizlik yapmayınız. Tüy bırakan bezlerle temizlik yaptığınızda ıslak iken fark edemediğiniz masanın durumu kuruduğunda temizlenmemiş halinden bile çok daha kötü olduğunu göreceksiniz. Temizlik sularınızı çok uzun kullanmayın. İşin daha hızlı gittiğini düşünürken tekrar temizlediğiniz bütün yerleri elden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Kalmış yarım yiyecekleri, en çok yapılan yanlışlardan biri olan masadaki parfümleri kullanmayı asla düşünmeyin. Küçücük şeylerden dolayı çok zor durumlara düşebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x