Evinizi Böceklerden Temizleyin

0 42

Evdeki Böceklerden Kurtulmak

Türkiye’nin birçok bölgesinde hamamböcekleri bir felaket gibidir ve onlardan kurtulmak için çok uğraşmak gerekir. Evinizi böceklerden arındırmanın, çocuklarınız ve sizler için temiz bir yaşam alanı sağlamanın kolay yolarını paylaşacağız.

Böcekler su ve yiyecekle taşındıklarından kaynağı kurutmak savaşın yarısını kazanmak demektir . Aynı zamanda minik birer pirinç tanesi büyüklüğünde kahverengi yumurtalarını da temizlemeniz gerekir.

Hamamböceklerinin karanlık ve nemli yerleri pek sevdiklerini bilirsiniz. Özellikle kuru ve sıcak hava bu açıdan avantajlıdır fakat gene de bazı yerler var ki yine de nemli kalır. Bu yüzden radyatörlerin dibini, buzdolabının altını, lavabo ve atık su borularının çevresini, fırın, bulaşık makinesi altları ve çevresini, tuvalet ve banyonun her yanını, kitapların arasını, kalın perdelerin kenarlarını, perde raylarını, gardırop arkasını, mobilyaların altını yani günlük olarak erişilmesi zor yerleri elektrik süpürgesiyle iyice süpürmelisiniz. Unutmayın, ne kadar temiz bir ev, o kadar böceksiz bir ev demektir.

Böceklerin yumurtalarını temizledikten sonra o feci kokan hamam böceği ilacından ya da terebentin dökebilirsiniz. Bir ölçü şekere iki ölçü boraks karışımı da kullanabilirsiniz. Bunu hamamböceklerinin olabileceği yerlere serpin. Zehirli bir karışım değildir ancak etkisi uzun vadeli olduğundan tekrarlamanız gerekir .

Böceklerin erişebilecekleri su, yiyecek ve yiyecek atığı bulurlarsa boraks yerine bunların peşine giderler. Bu nedenle yiyecek ve içecekleri kapalı tutun. Kedi ve köpeğinizin mama tabağını do boşaldığında temizleyip ortadan kaldırmalısınız.

Ev temizliğinde profesyonel destek almak isterseniz randevu almanız yeterli olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x