Banyo ve tuvaletler ve lavabo temizliği

0 1.894

Banyo ve tuvaletler

Zahmetli ve sıkıcı banyo temizliğini kısa sürede, eğlenceli ve pratik hale dönüştürmek sizin elinizde.
Banyonuzun her zaman temiz ve güzel görünmesini istiyorsanız, bunun sırrı düzenli temizlikte yatıyor. Banyonuzu günlük ufak temizliklerin yanı sıra 2 haftada bir derinlemesine temizlemeniz yeterli olsa da bazı temizlik kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Lavabolar

Lavabonuzun temizliğini yaparken lavabonuza çamaşır suyu, yağ çözücü veya bulaşık deterjanı uyguladıktan sonra nemli bir sünger ile lavabonuzu ovmanız yeterli. Zor lekeler için süngerinizin sert kısmını kullanabilirsiniz. Fakat bulaşık teli gibi sert cisimler kullanmaktan kaçınmalısınız.

Lavaboyu en iyi ne temizler?

Yaklaşık 1 çay bardağı beyaz sirkeyi, 1 litre sıcak suyun içine dökün ve karıştırın. Daha rahat kullanmak için bu karışımı bir sprey şişe içine ekleyebilirsiniz. Beyaz sirkeli karışımı lavabo içine püskürtün ve 5 dakika kadar bekleyin.

Lavaboyu ne beyazlatır?

Lavaboyu ne beyazlatır?
Sıcak su ve karbonat karıştırılarak doğrudan lekelerin üzerine uygulanması lekelerin kısa sürede temizlenmesinde etkili olur. Beyazlatıcı bir etkiye sahip olan karbonat, çok fazla kullanıma bağlı olarak sararan lavaboların temizlenmesinde etkilidir.

Lavabo temizliği için ne yapmalı?

Lavabonuzun temizliğini yaparken lavabonuza çamaşır suyu, yağ çözücü veya bulaşık deterjanı uyguladıktan sonra nemli bir sünger ile lavabonuzu ovmanız yeterlidir. Zor lekeler için süngerinizin sert kısmını kullanabilirsiniz. Fakat bulaşık teli gibi sert cisimler kullanmaktan kaçınmalısınız.

Lavabo süzgeci nasıl temizlenir?

Muhteşem Üçlü: Karbonat, Sirke Ve Sıcak Su
Lavabonuzu yemek artıklarından arındırdıktan sonra süzgeç kısmına bir miktar karbon dökün. Üzerine elma sirkesi döktükten sonra bir süre bekleyin.

Ayaklı lavabo ayağı nasıl sökülür?

  • Öncelikle lavaboya bağlı süzgeci düz tornavida ile sökerek başlıyoruz.
  • Ayaklı lavabonun duvara sabitlenmesini sağlayan vidaları anahtar yardımı ile söküyoruz.
  • Vida, conta ve pulu söktükten sonra lavaboyu kendimize doğru çekerek çıkartıyoruz.

Matlaşmış evye nasıl parlatılır?

  • Çelik lavaboya un serperek kalın bir un tabakası ile kaplanmasını sağlayın.
  • Mikrofiber bez veya kağıt havlu ile un tabakası bulunan yüzeyi iyice ovalayarak her tarafı temizleyin.
  • Lavaboda kalan unları bez veya kağıt havlu yardımı ile alın.
  • Yumuşak fırça veya bulaşık süngerinin pürüzlü yüzeyi ile köşe ve kenarlar dahil her yeri ovalayın. Bu yöntem çelik evyenin bazı kısımlarında kalabilecek bakterileri temizlemek içindir. Son olarak ovalanan yerleri su ile durulayın.

Uygulamanın sonunda en küçük lekelerin bile kaybolduğunu, lavabonuzun ışıl ışıl bir hale geldiğini görebilirsiniz.

Mutfak Lavabosunu nasıl Parlatabilirim?

Bir yemek kaşığı su ve iki yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Karışımı nemli bir süngere sürün, ardından dairesel hareketlerle ovalayarak lavabonun kenarlarına uygulayın. Sıcak suyla nemlendirilmiş bir süngerle tekrar ovalamadan önce yaklaşık on dakika bekletin.

Evye kireci nasıl temizlenir?

Pırıl pırıl bir evye için karbonatı deneyebilirsiniz. Bir miktar karbonatı lavaboya dökün ve bir sünger yardımıyla iyice silin. İşlem sonrası lekelerin kaybolduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, limon kabuğu ile ovarak evyenizi parlatabilir, gider kokusunu da engelleyebilirsiniz.

Krom evye nasıl temizlenir?

Paslanmaz çelik evyenizi zeytinyağı ile temizleyin. Ardından paslanmaz çelik evyenin içine sirke dökün. Evye içinde iri kabarcıklar çıkmaya başlayacaktır. Sirke, evye üzerindeki sert su lekelerini çıkarmaya yardımcı olacaktır. Sonra süngerle evyenin içine ovmaya devam edin.

Tıkanan lavaboyu ne açar?

Her markette kolaylıkla bulunan; karbonat, sirke ve tuz ile tıkanmış lavabo kolaylıkla açılır. Bir su bardağı karbonat ve bir bardak sirke karıştırılarak gider alanına dökülür. Ardından eldiven takılmış bir elinizle ya da tıpa ile gider kapatıp 30 dakika kadar bekleyebilirsiniz.

Lavabo çatlakları nasıl giderilir?

Bir tuvaleti veya lavaboyu değiştirmek yerine bu bölümü kolayca onarabilirsiniz. Bu proje için ihtiyacınız olan tek şey epoksi macundur. Epoksi macun (Genel amaçlı, iki bileşenli, çökme yapmayan, yüksek dayanım ve yapışma gücüne sahip bir dolgu macunudur. Suya ve kimyasallara karşı dirençlidir.

Klozet hangi deterjanla yıkanır?

Klozet hangi deterjanla yıkanır?
Kimyasal deterjanlar kullanmadan temizlik yapmak istiyorsanız beyaz sirke en az çamaşır suyu içeren deterjan kadar etkili olacaktır. Temizlik aşaması bittikten sonra kaynar su dökmek mikropların daha hızlı gitmesine yardımcı olacaktır.

Tuvaleti temizlemek için ne kullanılır?

Tuvalet temizliği, nemden dolayı bakterilerin üremesini önleyerek bu alanlarda maksimum hijyen sağlar. Bunun için tek ihtiyacınız olan doğru bir tuvalet fırçası, kireç önleyici deterjan, çamaşır suyu ve koku gidericidir.

Tuvalete Porçöz dökülür mü?

Porçöz Pas ve Kireç Çözücü’yü çaydanlık, su ısıtıcısı, duşa kabin, duş başlığı, lavabo, tuvalet, küvet, fayans ve seramik banyo yüzeylerinde, cam eşya yüzeyleri gibi pas ve kireç kalıntılarının sıkça görüldüğü alanlarda kullanabilirsiniz.

Tuz ruhu nedir nerelerde kullanılır?

Özellikle banyo ve tuvaletlerde sıklıkla kullandığımız tuz ruhu, zeminlerde biriken pas ve kiri temizleyip, hijyen sağlamasında oldukça yardımcı olur. Tuz ruhu lavabo, wc, fayans ve sert yüzeylerin temizlenmesinde kullanılır. Tuz ruhu aynı zamanda ideal bir kireç sökücüdür.

Temizlik ile ilgili merak ettikleriniz için Temizlik linkine bakınız.
Daha fazla bilgi için Lavabo Temizliği tıklayınız.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x